Administracja to wciąż chętnie wybierany kierunek studiów. Został stworzony z myślą o osobach, które chcą robić karierę zawodową w strukturach administracji państwowej i samorządowej, w wojsku, czy policji. Jest też właściwym wyborem dla tych, którzy zamierzają pracować w firmach doradczych oraz instytucjach europejskich i międzynarodowych.
Czego można nauczyć się na administracji?
Studiując administrację, można nauczyć się przygotowywać projekty społeczne ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych, politycznych i ekonomicznych, które dotyczą administracji. Jest to też czas na opanowanie myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy. Studenci, wybierając ten kierunek, mają możliwość zyskania umiejętności podejmowania działań na wielu płaszczyznach, zarówno w zakresie życia społecznego, gospodarczego, jak i prawnego. Dotyczy to także zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowych.
Absolwenci studiów na kierunku administracja wiedzą, jak uczestniczyć w pracy grupowej, organizować, a następnie kierować niewielkimi zespołami i rozwiązywać różne problemy. Osoby, które ukończyły administrację, z łatwością operują językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa czy ekonomii. Ponadto szlifują umiejętność wypowiadania się w języku angielskim.
Administracja w weekendy – studia I stopnia i II
Wszyscy zainteresowani administracją mogą podjąć studia w trybie niestacjonarnym, czyli weekendowym. Studia licencjackie trwają 3 lata, ale są też magisterskie, na które trzeba zarezerwować sobie kolejne 2 lata. Studia weekendowe są doskonałym wyborem dla osób, które już gdzieś pracują lub mają szereg innych obowiązków. Wybierając dobrą uczelnię — można opanować cały niezbędny materiał w formie nauki weekendowej. Wśród polecanych placówek oferujących studia na kierunku administracja, jest Vistula. Dużym zainteresowaniem cieszy się specjalność administracja publiczna. Szczegóły na temat kierunku można znaleźć tu: https://pultusk.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/administracja.
Podsumowanie
Kierunek administracja kojarzy się z pracą biurową – i nie bez powodu. Po tych studiach można podjąć pracę na w różnych przedsiębiorstwach, policji, straży granicznej, biurach detektywistycznych, agencjach ochrony, stowarzyszeniach i spółdzielniach. Jednak to tylko wybrane miejsca, gdzie można starać się o wymarzoną posadę. Wszystko to przez ogromny zasób wiedzy, jaki zapewniają studentom nawet trzyletnie studia licencjackie w trybie zaocznym, weekendowym.